Vnější utěsnění

Vnější utěsnění

Podklad

Obnažené suterénní zdivo musí být dle stavební situace zbavené všech nečistot a všech dalších případných separátů. Nutno odstranit vystupující ostré hrany a případné kaverny a prolákliny větší než 5 mm vyplnit vhodným způsobem na základě jejich velikosti a tvaru popř.podklad celoplošně opatřit vhodnou vyrovnávací maltou

Penetrace

Izolovaná plocha se opatří penetračním nátěrem a poté se na dosud nezaschlou penetrační vrstvu provede jeden nátěr minerální stěrkou při orientační spotřebě cca 1,5 kg/m2..

Vlastní hydroizolační souvrství

Materiál je připraven k přímému použití. Na vyzrálý podklad se nanese rovnoměrně hydroizolační stěrka a to ve dvou pracovních krocích a přípasně se provede dílčí mechanická ochrana armovacím vliesem. V případě vodorovné plošné hydroizolace se před provedením dalších podlahových vrstev na hydroizolační souvrství položí jako kluzná vrstva polyetylénová fólie.

Řešení prostupů

Prostu přes hydroizolační stěrku  

Zemní vlhkost

Prostupující technologie se před utěsněním důsledně očistí od zálivkové malty a zdrsní smirkovým papírem a hydroizolační materiál se vytáhne cca 2 - 3 cm po trubce jako fabion. Kovové prostupy potrubí se opatří základním nátěrem a utěsní podle výše uvedeného popisu

 

Tlaková a hromadící se prosakující voda

Prostupy potrubí v případě zátěže definované jako „hromadící se, prosakující voda" dle DIN 181952000) se musejí aplikovat do izolace jako lepená nebo volná, popř. pevná příruba.

Ochrana na svislých plochách

Před položení finální ochrany musí být hydroizolační stěrka dokonale vytvrzena. Jako ochrannou vrstvu, která normově odpovídá doporučujeme systémovou ochranu „Remmers DS-Systemschutz". Při použití ochrany materiálem DS-Systemschutz lze jámu zasypat do max. velikosti zrna 10 cm. Zemina pro zaplnění však nesmí obsahovat součásti s ostrými hranami. Alternativně lze hydroizolaci ochránit celoplošně ( popř. i bodově ) přikotveným perimetrem.Hydroizolační materiál Remmers Profi Baudicht je v čerstvém stavu citlivý vůči dešti a mrazu. Nanesenou vrstvu je po vytvrzení nutno chránit před mechanickým poškozením podle technický pravidel (DIN 18195, díl 10). Profi Baudicht se nesmí zpracovávat při teplotě vzduchu a podkladu nižší než + 5 oC.

Předvolby soukromí
Soubory cookie používáme k vylepšení vaší návštěvy tohoto webu, k analýze jeho výkonu a ke shromažďování údajů o jeho používání. Můžeme k tomu použít nástroje a služby třetích stran a shromážděná data mohou být přenášena partnerům v EU, USA nebo jiných zemích. Kliknutím na „Přijmout všechny soubory cookie“ vyjadřujete svůj souhlas s tímto zpracováním. Níže můžete najít podrobné informace nebo upravit své preference.

Zásady ochrany soukromí

Ukázat podrobnosti