Blog

08
Květen
2019

Trhliny v omítkovém souvrství

Přidáno: 8. 5. 2019 10:51:28 Počet shlédnutí: 4764

Trhliny v omítkovém souvrství V posledních několika desetiletí prošla většina tradičních stavebních oborů prudkým vývojem zapříčiněným jednak příchodem nových stavebních materiálů a hmot a jednak novými požadavky na rychlost a kvalitu stavebních prací. Tento trend sebou přináší celou řadu pozitiv, ale bohužel i negativ a nezastavil se ani před tak tradiční činností jako jsou omítky a štuky. Když pomineme běžné chyby způsobené hrubou nekompetentností při vlastním provádění jako je nevhodně zvolený materiál, neestetické provedení apod. je problematika tvorby trhlin v omítkovém souvrství poměrně často řešenou skutečností.

Čtěte více... Komentáře: 0

25
Listopad
2015

Injektážní krém proti vzlínající vlhkosti a praxe

Přidáno: 25. 11. 2015 20:12:16 Počet shlédnutí: 2625

Injektážní krém proti vzlínající vlhkosti a praxe Injektážní krém je dalším krokem v injektáží proti vzlínající vlhkosti a je optimálním řešením u pohledového zdiva, subtilních konstrukcí, kde je běžná injektáž téměř neproveditelná popř. u sendvičových či silně porézních materiálů u kterých v tomto případě odpadá nutnost předinjektáže výplňovou suspenzí. Velkým plusem je jednoduchost aplikace bez požadavků na velkou technologickou vybavenost ( pakry, kompresor, tlakovací pumpa apod.)

Čtěte více... Komentáře: 0

17
Listopad
2015

Hranice použitelnosti sanačních omítek jako jediného sanačního opatření

Přidáno: 17. 11. 2015 17:22:29 Počet shlédnutí: 2012

Továrně vyráběné sanační omítkové systémy se na našem trhu masivněji objevily cca před dvaceti lety a v prvních letech panoval mylný leč obecně rozšířený názor, že sanační omítka je jakési univerzální řešení na jakkoliv zavlhčený resp. zasolený podklad. Při návrhu sanačního systému je nutné vycházet z faktu, že sanační omítka není součástí hydroizolačního systému, ale pouze řeší ukládání vodorozpustných solí a díky své vysoké poréznosti a hydrofobitě příznivě ovlivňuje vysychání zdiva , kdy vlhkost proniká na povrch pouze ve formě vodní páry. Hranice použitelnosti jsou v současné době upraveny směrnicí WTA 2-9-04. Obecně platí, že sanační omítky nelze aplikovat bez dalších opatření na konstrukce zatížené pouze kapilární a hygroskopickou vlhkostí až do stupně provlhnutí < 40%. V praxi to téměř vylučuje použití sanačního omítkového systému jako jediného opatření na neizolovanou stěnu v přímém kontaktu s terénem.

Čtěte více... Komentáře: 0

17
Listopad
2015

Co je WTA ?

Přidáno: 17. 11. 2015 17:12:12 Počet shlédnutí: 3086

Co je WTA ? WTA - Wissenschaftlich-Technische Arbeitsgemeinschaft für Bauwerkserhaltung und Denkmalpflege (Vědeckotechnické společnosti pro sanace staveb a péči o památkové objety) vznikla v SRN roku 1976 jako organizace sdružující vědce, odborníky z praxe a další specialisty s cílem maximálně zkvalitnit sanační práce na historických objektech. Obecně nejznámějším výstupem činnosti WTA jsou směrnice, které pojednávají vždy o určité problematice z oboru sanace staveb a vychází z nejnovějších poznatků v daném oboru. Řada z nich jsou v některých zemích uznávány jako normy.

Čtěte více... Komentáře: 0

 
Předvolby soukromí
Soubory cookie používáme k vylepšení vaší návštěvy tohoto webu, k analýze jeho výkonu a ke shromažďování údajů o jeho používání. Můžeme k tomu použít nástroje a služby třetích stran a shromážděná data mohou být přenášena partnerům v EU, USA nebo jiných zemích. Kliknutím na „Přijmout všechny soubory cookie“ vyjadřujete svůj souhlas s tímto zpracováním. Níže můžete najít podrobné informace nebo upravit své preference.

Zásady ochrany soukromí

Ukázat podrobnosti