Návh sanačního zásahu, poradenská a konzultační činnost

Návrh sanačního zásahu

Vypracování detailního a kvalitního návrhu je základním předpokladem úspěšného sanačního zásahu a podstatnou součástí naší činnosti. Cílem je odstranění popř. výrazné omezení zavlhčování stavebního objektu a eliminace působení hygroskopických solí. Sanační zásah se obecně provádí na objektech u kterých stávající opatření již neplní svoji funkci nebo na nichž nebyla v minulosti provedena vůbec ( památkové a historické stavby ), popřípadě dochází k zásadní změně využití. Cílem je vyprojektovat a posléze i případně zrealizovat koncepční dlouhodobě funkční hydroizolační resp. sanační opatření a to s využitím všech dostupných informací a poznatků. Při návrhu sanačních prací vycházíme z optimálně provedeného stavebně technického průzkumu a požadavků investora. V případě historických a památkově chráněných objektů úzce spolupracujeme s pracovníky památkové péče. Pro optimalizaci navrhovaných řešení je užitečné jejich vypracování v několika alternativách a to včetně cenového ohodnocení navržených prací. Rozsah řešení se odvíjí od charakteru a rozsahu prací a obecně vychází z následujícího :

 

Místní šetření
  • Předání a kontrola aktuální projektové dokumentace stávajícího popř. plánovaného stavu
  • Informace o stavu a průběhu inženýrských sítí a dalších technologických zařízení
  • Lokalizace stávajících sanačních a hydroizolačních opatření ( anglické dvorky, provětrávané dutiny, původní hydroizolace ap. ) a posouzení jejich účelnosti a funkčnosti
  • Získání dalších souvisejících průzkumů ( historický, radonový, geologický a hydrologický, kominický, mykologický ap. )
  • Současný a plánovaný způsob a intenzita větrání zájmových prostor
  • Informace investora o budoucím využití sanovaných prostor

 

Požadavky památkové pěče
 
Průzkumné práce z hlediska zavlhčení a salinity stavebních materiálů
  • Posouzeni technickeho stavu konstrukcí
  • Stanovení příčin a rozsahu zavlhčení
  • Posouzení úrovně salinity stavebních materiálů
  • Orientační posouzeni inženýrskogeologických a hydrogeologických poměrů

 

Aktuální požadavky ČSN, WTA a dalších souvisejících předpisů a norem

 

Součástí návrhu může být i orientační cenové posouzení navrhovaných prací

Předvolby soukromí
Soubory cookie používáme k vylepšení vaší návštěvy tohoto webu, k analýze jeho výkonu a ke shromažďování údajů o jeho používání. Můžeme k tomu použít nástroje a služby třetích stran a shromážděná data mohou být přenášena partnerům v EU, USA nebo jiných zemích. Kliknutím na „Přijmout všechny soubory cookie“ vyjadřujete svůj souhlas s tímto zpracováním. Níže můžete najít podrobné informace nebo upravit své preference.

Zásady ochrany soukromí

Ukázat podrobnosti