Hydrofobizace

 

HydrofobizaceVelká část mechanismů způsobujících poškození staveb má přímou nebo nepřímou souvislost s absorpční schopností stavebního materiálu. Při pohlcování vlhkosti se zvyšuje i množství škodlivin, které stavební materiál přijímá. Dostávají se do něj rozpuštěné soli a do fasád pronikají škodliviny ze vzduchu přinášené kyselým deštěm. S obsahem vlhkosti se mění i stavebně fyzikální vlastnosti – zvláště tepelný odpor. Protože voda je dobrým tepelným vodičem, znamená snížení vlhkosti ve stavebním materiálu vždy zvýšení jeho tepelně izolačních vlastností.

Hydrofobizace jednoduché cihlové fasády může způsobit změnu rosného bodu snižující možnost růstu plísní na vnitřní straně. Málo pozornosti se rovněž věnuje tomu, že řada stavebních materiálů reaguje na výšený obsah vlhkosti ztrátou pevnosti. Poškozující mechanismy související s vlhkostí jsou ještě mnohem rozmanitější než příklady, které jsme uvedli. Mnohé z nich lze spolehlivě vyřešit hydrpfobizací fasád. Při hydrofobizaci ochráníte povrch před poškozením a ušetříte cennou energii.

 

 

 

 

 

Předvolby soukromí
Soubory cookie používáme k vylepšení vaší návštěvy tohoto webu, k analýze jeho výkonu a ke shromažďování údajů o jeho používání. Můžeme k tomu použít nástroje a služby třetích stran a shromážděná data mohou být přenášena partnerům v EU, USA nebo jiných zemích. Kliknutím na „Přijmout všechny soubory cookie“ vyjadřujete svůj souhlas s tímto zpracováním. Níže můžete najít podrobné informace nebo upravit své preference.

Zásady ochrany soukromí

Ukázat podrobnosti