Zpět

Co je WTA ?

Přidáno: 17. 11. 2015 17:12:12 Počet shlédnutí: 3039

17 Listopad 2015

WTA - Wissenschaftlich-Technische Arbeitsgemeinschaft für Bauwerkserhaltung und Denkmalpflege (Vědeckotechnické společnosti pro sanace staveb a péči o památkové objety) vznikla v SRN roku 1976 jako organizace sdružující vědce, odborníky z praxe a další specialisty s cílem maximálně zkvalitnit sanační práce na historických objektech. Obecně nejznámějším výstupem činnosti WTA jsou směrnice, které pojednávají vždy o určité problematice z oboru sanace staveb a vychází z nejnovějších poznatků v daném oboru. Řada z nich jsou v některých zemích uznávány jako normy.

Co je WTA ?

Certifikace sanačních omítek dle WTA

Značku WTA pro sanační a podkladní omítky lze používat pouze u výrobků, u kterých výrobce prokáže, že splňují ustanovení Směrnice WTA. V zásadě pak mohou výrobci sanačních a základních omítek svoje výrobky označovat jako sanační nebo základní omítky WTA. Předpokladem je, že jsou splněna ustanovení Směrnice WTA 2-9-04. To znamená, že je předložen aktuální rozbor zpracovaný akreditovaným ústavem pro rozbor malt a dále pak doklad o pravidelném vlastním i cizím dohledu (kontrole na výrobu). Certifikaci sanačních systémů se značkou WTA je nutno pravidelně obnovovat. V praxi se lze setkat s poznámkou výrobce, že výrobek byl odzkoušen podle směrnice WTA. V tomto případě sděluje výrobce pouze to, že jeho výrobek byl zkoušen podle směrnice WTA, ale neříká, zdali všechna ustanovení směrnice byla splněna.

 

 

 Předled certifikovaných sanačních omítek dle WTA ke stažení zde ...
 (zdroj WTA DE - srpen 2015 )    
 
 Požadavky na sanační omítku WTA  ke stažení zde ...

 

 

 

Diskuse

(0 komentářů)
Žádné komentáře
 
Předvolby soukromí
Soubory cookie používáme k vylepšení vaší návštěvy tohoto webu, k analýze jeho výkonu a ke shromažďování údajů o jeho používání. Můžeme k tomu použít nástroje a služby třetích stran a shromážděná data mohou být přenášena partnerům v EU, USA nebo jiných zemích. Kliknutím na „Přijmout všechny soubory cookie“ vyjadřujete svůj souhlas s tímto zpracováním. Níže můžete najít podrobné informace nebo upravit své preference.

Zásady ochrany soukromí

Ukázat podrobnosti